Akcie Amazon – grafy, historie, obchodování

Společnost Amazon provozuje největší světový internetový obchod, kde se prodává různé zboží. Jako první úspěšný prodejní artikl firmy Amazon byli knihy. Dále Amazon ve velkém začal vyrábět čtečky elektronických knih. Tyto čtečky mají značku Amazon Kindle. Akcie Amazon se obchodují na americké technologické burze NASDAQ. Firma byla založena roku 1974 a sídlí v Seattle. Počet zaměstnanců převyšuje číslo 70 000 lidí. Firmu Amazon založil Jeff Bezos.

Amazon akcie vývoj ceny

akcie amazon

Akcie Amazon jsou ovlivňovány různými faktory. Tržby společnosti činí kolem 7 miliard dolarů ročně. Amazon působí po celém světě. Vedle USA najdeme pobočky této firmy v Německu, Velké Británii, Německu, Francii, Španělsku, Itálii a řadě středoevropských zemích včetně České republiky.

Zajímavý byl vývoj Amazon akcií do roku 2008. Do této doby akcie velmi rychle rostly. V té době dosahovaly maxim v podobě ceny 400 dolarů za akcii. Následně cena korigovala na 300 dolarů a pak můžeme pozorovat pozvolný návrat ke 400 dolarům. V České republice Amazon buduje logistické centrum, které by mělo poskytnout práci tisícovce pracovníků.