Akcie Apple – grafy, historie, obchodování

Společnost Apple založili v roce 1976 Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne. Firma byla založena v garáži a postupně se vyvinula mezi největší společnosti v USA. Apple působí na poli spotřební elektroniky. Díky zakladatelům Applu se počítače rozšířili do velkého počtu domácností. Úspěšné rozšíření počítačů můžeme přičíst i vynálezu myši, díky které se zjednodušilo ovládání.

Mezi první vyvinuté počítače se řadí Apple 1 a Apple 2. Po těchto začátcích firma přichází s počítačem nazvaným Macintosh. Apple poté sklízí úspěch s vlastním software, díky kterému se používání počítačů velmi zjednodušilo. Současná doba je ve znamení vývoje chytrých telefonů a moderních Apple počítačů. Díky těmto činnostem Apple akcie vykazují za poslední léta strmý nárůst.

Rok 2012 byl pro akcie Apple velmi významným. Bylo dosaženo čistého zisku 42 miliard dolarů. Meziročně tak došlo k navýšení o 60 %. Tržby v témže roce byly 156 miliard dolarů. Tradičně se nejvíce na tržbách Applu podílejí mobilní telefony iPhone a iPad. Při každém uvádění nových typů těchto výrobků lidé čekají v dlouhých frontách, aby byli mezi prvními kupujícími.

Akcie Apple – vývoj od roku 1990

akcie apple

Jak se budou Apple akcie vyvíjet?

Akcie Apple byla již od počátku pro investory vždy správnou trefou. Nicméně vývoj ceny této akcie byl v některých letech kolísavý. V dlouhodobém horizontu však převládá růst. Hlavním argumentem pro růst akcií je pravidelné uvádění nových výrobků a online služeb na trh. Příjmy z App. store rostou každý rok o 20 procent. Dále jsou zde akvizice IT firem typu Beats. Velmi slibně se vyvíjí nová technologie iBeacons, která se zaměřuje na reklamu. Společnost Apple také navyšuje výdaje na vědu a výzkum. Optimisticky se také jeví nábor top managementu z ostatních online společností.