Binární opce strategie – možné výdělky

Strategie pro binární opce je vždy konstruována z ohledu na rizika a předpokládané výdělky. Před začátkem tvorby strategie by měl každý binární obchodník zvážit jaké riziko je ochoten podstoupit. Podle míry rizika se pak určí výše profitu. U binárních opcí je velmi důležitá úspěšnost obchodů. Pro dlouhodobé ziskové obchodování musí být úspěšnost minimálně nad 50 procent. Charakteristikou finančních trhů je to, že se v cca 70 procentech případů pohybují v úzkém pásmu a je tak velice těžké určit směr aktiva a dosáhnout tak výdělku. Zde je na místě si uvědomit, že je důležité kdy budeme obchodovat binární opce. Na nejvíce obchodované měny mají velký vliv fundamentální události. Jednoduše řečeno, veškeré důležité ekonomické zprávy, které se týkají konkrétní měny. Nejde jen o to, vyhledat v ekonomickém kalendáři vyhlašování zpráv, ale zajímat se i o celosvětově důležité události, které mohou ovlivňovat pohyby na trzích.

Kdy a jak zadávat obchody?

Jak již bylo řečeno, kolem důležitých ekonomických zpráv dochází k pohybům, které jsou žádoucí pro naše vydělávání. Nejlépe se obchoduje ve směru trendu. Nicméně ne vždy jsou vyhlašované události jasné a proto je dobré nějaký čas sledovat reakce měn na zprávy a potom z těchto poznatků vycházet.

Příklad možného obchodu:

Zde si ukážeme ukázku obchodu při vyhlašování počtu nových pracovních míst v USA – NFP. Těsně několik sekund před vyhlášení a po vyhlášení zpravidla není možné zadávat obchody z důvodu nízké likvidity. Naše strategie tedy spočívá v počkání na prvotní pohyb a následné ustálení ceny – korekci. Pokud zpráva dopadne pozitivně pro dolar – znamená to PUT opci pro měnový pár EUR/USD. V opačném případě zadáváme CALL opci. Doba expirace zde může být na minuty až 1 hodinu. Obchodujeme však v případě, že je výsledek zprávy jasně pozitivní nebo negativní pro danou měnu. Příležitostí pro obchodování je za měsíc dostatek, neboť je vyhlašováno na desítky důležitých zpráv.

Tato uvedená strategie pro binární opce je dlouhodobá a bere v úvahu pečlivé sledování daných zpráv. Cílem pro obchodníka je tedy určit nejvíce výnosnější zprávy a ty poté obchodovat. Pro některé začínající obchodníky se tato strategie může zdát velice pomalou, nicméně jde o postupné budování profitabilních obchodů v dlouhém časovém rámci a získávání znalostí o trhu. Nejde tedy o návod na rychlé zbohatnutí, které slibují některé jiné stránky.