Binární obchodování – rady, tipy, zkušenosti

Běžné binární obchodování spočívá v předpovědi ceny určitého obchodního aktiva. V první řadě jde o výběr aktiva. Toto aktivum může být představováno komoditami, akciemi nebo měnami. Úkolem binárního obchodníka je určit, kde se bude cena nacházet v určitý časový okamžik. Pokud tedy obchodujeme binární opce na zlato a myslíme si, že za hodinu se bude nacházet nad úrovní 1.200 – zvolíme CALL opci. Profit získáme, jestliže se cena za hodinu bude nacházet nad kurzem 1.200. Naopak pokud očekáváme pokles ceny zlata – zvolíme PUT opci. Přesnou výši výdělku nebo ztráty známe již před otevřením obchodu, což je výhoda oproti ostatním derivátovým obchodům.

Kolik lze pomocí binárního obchodování vydělávat?

Výše zhodnocení se u jednotlivých binárních brokerů pohybují v různé výši. Mezi regulovanými brokery se toto zhodnocení považuje za velmi slušné. Důležitou věcí je také regulace brokera, neboť jen tak máme určitou jistotu, že nejde o nefér firmu, které v tomto oboru občas působí.

Jedna věc je výše zhodnocení, která se u binárního obchodování nabízí. Nesmíme však zapomínat na fakt, že o našem výdělku z binárních opcí rozhoduje obchodní strategie, řízení peněz a psychologie obchodování.

Historie binárního obchodování

Binární opce zde byli jako mimoburzovní investiční nástroj již několik desetiletí. Nicméně se dostali k velkému počtu drobných obchodníků kolem roku 2008. V tomto roce a během následujících let vzniklo mnoho binárních brokerů, u kterých bylo možné obchodovat tento typ opcí i zájemcům s malým kapitálem. Od této doby se stalo binární obchodování velmi populární. Na druhou stranu vzbuzují binární opce i určité pochybnosti. Samotná burzovní komise USA varovala obchodníky před používáním neregulovaných brokerů. Nicméně velká část začínajících obchodníků neví o nutnosti této regulace a vybírá si neregulované brokery.

Obchodování s binárními opcemi – základní rady jak obchodovat

  1.  V první řadě je třeba stanovit rozumný money management neboli řízení peněz a rizika. V podstatě jde o situaci, kdy si zvolíme maximální riskovanou částku na jeden obchod. Běžně je tato hranice stanovena do 5% z celkového obchodního kapitálu. Tato opatření nám pomohou přežít v trhu v dlouhodobém horizontu.
  2.  Volba obchodní strategie – začínající obchodníci obvykle používají Supporty a Rezistence. Jde tedy v základě o nástroj technické analýzy. Nicméně úspěšný a profitující obchodník by měl využívat i fundamentální analýzu, která spočívá ve sledování ekonomických zpráv, které se týkají obchodovaného aktiva. Ekonomické zprávy jsou nejvíce důležité pro měnové páry.
  3. Psychologie obchodování je nejvíce opomíjenou stránkou u binárních obchodníků. Tlak na psychiku je značný a v případě, že mu investor podlehne, potom jsou následky velice problematické. Může dojít ke ztrátě veškerého obchodního kapitálu, což znemožní další obchodování s binárními opcemi.