Obchodování binárních opcí

Binární opce jsou určené především ke krátkodobému obchodování. Je zde možné nalézt několik věcí, které jsou jiné v porovnání s klasickými investicemi. Sem patří hlavně akcie, komodity nebo forex. Při obchodování binárních opcí je předem známá ztráta nebo zisk. Na začátku investice  je tak známo kolik můžeme vydělat nebo ztratit. V případě, že se investuje 100 dolarů a zhodnocení je 80% – při správném odhadu náleží investorovi 180 dolarů a při nesprávném odhadu je ztráta ve výši 100 dolarů. Daleko snadněji se takto stanovuje money management.

Je obchodování binárních opcí rizikové?

Veškeré obchodování na finančních trzích je rizikové, binární opce nejsou výjimkou. Před založením reálného účtu se doporučuje začít na demo účtu, kde je možnost vyzkoušet si vše bez rizika ztráty vlastních peněz. Standardně se doporučuje neriskovat na jeden obchod více než 5% ze svého obchodního kapitálu. Tímto řízením rizika se zajistí náš dlouhodobý pobyt na trzích.

Další rizika mohou vyplívat ze špatné volby brokera. Pro binární obchodování je nezbytné vybrat regulovaného brokera. Regulace by měla být u České národní banky a také v EU. Dohledové a regulační orgány jsou dobré pro případ nějakých problémů s brokerem.

Co je při obchodování binárních opcí důležité

Jako důležitá věc by se dalo charakterizovat několik věcí. Nejdříve je nezbytné vytvořit základní strategii, která bude vydělávat v dlouhodobém investičním horizontu. Následně pak zakomponovat řízení pozic a money management. Dalo by se to také nazvat řízením rizika. Po splnění těchto úkolů se může přistoupit na testování systému na cvičném účtu. Nicméně cvičný účet nikdy nedá na 100 procent vypovídající údaje.

Z tohoto důvodu je dobré začít obchodovat na reálném účtu s minimálním vkladem a otevírat co nejmenší pozice. V opravdovém trhu se tak dozvíme jak naše obchodní příkazy budou plněny. Tomuto faktu se také dá přizpůsobit celá strategie. V podstatě lze obchodovat podle technické nebo fundamentální analýzy. Záleží jen na tom, kde se obchodník více orientuje.