Filmy o obchodování na burze

Burza se moc často nestává námětem filmů, nicméně existuje několik filmů, které se tímto tématem zabývají a je zajímavé je shlédnout.

Wall Street

Tento film představuje nejznámější dílo z burzovního světa. Charlie Sheen v hlavní roli mladého makléře. Jeho postupný vývoj pod dohledem drsného finančníka Gordona Gekka nám ukazuje pohled do zákoutí světa tradingu, kde se ne vždy obchoduje podle pravidel.

Wall Street: Peníze nikdy nespí

Pokračování slavného filmu se zdaleka nevyrovná prvnímu dílu, ale jeho vznik byl určitou reakcí na reálnou finanční krizi. V tomto filmu je mnoho aspektů, které připomínají začátek krize v letech 2007 a 2008.

Vlk z Wall Street

Myslím, že tento kousek by měl být povinně shlédnutý každým zájemcem o obchodování na burze. Jedná se o pohled na svět burzovního makléře z minulého století a vše s tím spojené. Jde o velmi surový pohled na to, jak vydělávají burzovní makléři ve vztahu k veřejnosti, nejde tedy o čisté obchodování.

Makléř

V originále se film nazývá Rogue Trader. Toto drama pochází ze skutečné události. Dílo popisuje reálného obchodníka pod jménem Nick Leeson. Tento obchodník pracoval pro britskou banku Barings Bank v Singapuru. Nick díky svým obchodní schopnostem vydělával své bance velké sumy až do určité doby, kdy podlehl velkému pokušení a příliš riskoval.

Margin Call

Tento thriller popisuje počáteční dny z poslední finanční krize. Díky odhalení informací, které provede nezkušený analytik se dostáváme do sledu událostí, které znamenají postupný finanční krach velké finanční instituce.

Trailer k filmu Vlk z Wall Street: