Fundamentální nebo technická analýza?

Na finančních trzích se dá obchodovat podle různých metod. Nejčastěji je používána technická a fundamentální analýza. V případě technické analýzy se jedná o předpovídání budoucího chování cenového grafu podle pohybů v minulosti. Používají se různé nástroje a indikátory technické analýzy. Vždy tedy závisí na určitých statistikách, podle kterých vstupujeme do obchodu. Fundamentální analýza sleduje vliv ekonomických událostí na dané tržní aktivum. Např. na měny má velký vliv vyhlašování úrokových sazeb centrální bankou.

Mezi obchodníky se vedou rozsáhlé diskuze, podle jaké analýzy obchodovat. Někteří preferují pouze jednu metodu a druhou vůbec nevyužívají. Nicméně v současnosti je vliv ekonomických událostí na trhy velký a to zejména na měny jednotlivých států. Jako optimální způsob se jeví používání nástrojů obou těchto analýz. Z mých zkušeností plyne jediné, vhodná kombinace TA a FA je kvalitním řešením v přístupu k obchodování.

Výhody technické analýzy

Tato analýza pomáhá určit směr vstupu do obchodu. Jedná se třeba o rezistence a supporty. Nicméně technická analýza zpravidla ukazuje vstup do velkých obchodů se zpožděním nebo generuje falešné signály. Z těchto důvodů je dobré načasování vstupů do obchodů s FA.

Výhody fundamentální analýzy

Obchodník přesně ví, kdy se určitá ekonomická událost odehraje. V ekonomickém kalendáři je možné zjistit přesný čas vyhlášení důležité ekonomické zprávy pro konkrétní měnový pár. V případě, že očekáváme důležitou zprávu – tato informace nám říká, že se něco bude dít a ke vstupu do obchodu se může využít nějaký trendový indikátor TA.

Jaké binární opce použít k tomuto stylu obchodování?

Nejčastěji se používají one touch binární opce a touch/no touch binární opce. U těchto opcí stačí když se cena dotkne předem stanovené ceny a nemusí nad ní zůstat. Zhodnocení se pohybuje od 70 až do 500%. Minimální výše obchodu je od 5 až 10 dolarů.