Jak nedělat chyby při obchodování binárních opcí

Obchodování na finančních trzích není jednoduché a klade velké nároky na psychiku obchodníka. Začínající obchodníci se dopouští mnoha chyb, které je v konečném důsledku stojí peníze. Důležitým úkolem pro obchodníka je tyto chyby analyzovat a následně se z nich poučit a neopakovat je.

Jakých chyb se dopouštíme?

Snaha najít zázračný obchodní systém

Pro obchodování binárních opcí neexistuje něco, co by se dalo nazvat automatickým obchodním systémem, který naděluje jen ziskové obchody. Každá strategie a každý systém pro obchodování přináší jak zisky, tak ztráty. Úkolem obchodníka je, aby průměrná ztráta na jeden obchod byla nižší než průměrný zisk na obchod. Pokud obchodník očekává jen samé zisky, nejedná se o profesionála. Cesta za profitabilním obchodováním může být někdy delší než si myslíme, ale vytrvalost je také znakem úspěšných obchodníků. Pouze trpělivým zadáváním obchodů podle plánů a učením se z chyb, může obchodník očekávat posun ze ztrát do zisků.

Nestanovení si maximálního rizika

Money management neboli řízení peněz je základem úspěšného tradingu. Pokud riskuji celý svůj kapitál na jeden obchod, nemůžu se divit, že má situace na trzích se bude vyvíjet jako při gamblingu. Je zde poučka, která říká o maximálním risku 5 procent z celkového kapitálu na jeden obchod, nicméně je třeba stanovit např. maximální denní povolenou ztrátu z našeho obchodního kapitálu. Pokud se jednotlivý den nedaří, není dobré se snažit ztráty dohnat, ale radši přestat obchodovat.

Očekávání nereálních výdělků

Na internetu existuje mnoho podvodných stránek, které lákají na obchodování na burze. Mnoho lidí pak čeká nereálné výdělky a myslí si, že přes noc zbohatne. Probuzení do reality pak bývá více než hořké. Finanční trhy nedávají nikdy nic zadarmo a proto by se měli všichni začátečníci krotit ve svých požadavcích na profity. Nicméně existence těchto naivních lidí je přece jen k něčemu užitečná, tito lidé jsou zdrojem příjmů pro ty, kteří obchodují binární opce s chladnou hlavou a jasným plánem.