Jak obchodovat binární opce a vydělat

Princip obchodování binárních opcí je jednoduchý, nicméně vydělávat na tomto finančním nástroji se daří pouze menšině obchodníků. V podstatě u binárních opcí stačí uhodnout jestli dané aktivum půjde v budoucnosti nahoru nebo dolu. Dosahovat však konzistentní zisky je náročné a neobejde se bez studia a kvalitního plánu.

Jak sestavit výdělečnou strategii?

Sestavení obchodní strategie není nic náročného. Nicméně úspěšné provozování takovéto strategie se neobejde bez praxe a postupného zlepšování se. Na internetu se běžně objevují návody jak pomocí nějakého automatu vydělat na binárních opcí. Nic takto zázračné však nefunguje. Všichni tito prodejci se zajímají především o svůj prospěch.

Binární obchodník by si měl nejdříve určit:

  • časový horizont, na kterém bude obchodovat
  • obchodní aktivum
  • výši obchodního kapitálu
  • řízení rizika

Samotné profitování z binárních opcí však nepřijde samo. Dostat se k ziskovému obchodování nějaký čas trvá a obchodníka během této cesty čeká mnoho frustrace a zklamání. Obchodník se nesmí nechat strhnout k obchodům mimo plán a také nezvyšovat procento riskované částky na jeden obchod.

Příklad obchodní strategie pro začátečníky

Mnoho začínajících obchodníků neví jak se k binárnímu obchodování postavit. Přitom ze začátku stačí poměrně jednoduchá obchodní strategie a pak jen dodržovat plán a postupně se zdokonalovat.

  • obchodování s trendem – na začátku obchodního dne stačí pohlédnout na převládající směr z minulých dní, následně pak zkontrolovat ekonomický kalendář, jestli není na programu dne důležitá zpráva a pak kupovat binární opce ve směru převládajícího trendu, vstupy by měly být určeny vždy na korekcích

bosystem trend1