Jak obchodovat binární opce, obchodní strategie, rady a tipy

K obchodování binárních opcí se používá technická a fundamentální analýza. Největší vliv mají na pohyb všech finančních aktiv fundamentální neboli ekonomické zprávy. Technická analýza se používá k určení vstupu a výstupu z obchodní pozice. K tomuto účelu se používají různé statistiky a indikátory.

Každý binární obchodník by měl znát následující technické pomůcky k obchodování:

Support a Rezistence

Support a Rezistence jsou názvy pro situace v cenovém grafu, kdy cena přestane dále klesat nebo stoupat po určitý časový úsek. Support tedy představuje zastavení klesání ceny na úroveň, kterou trh podpoří. Rezistence představuje pravý opak, kdy se cena stabilizuje na horní úrovni a dále nepokračuje.

Supporty a Rezistence se dají využít k obchodování několika způsoby. Při supportu koupit binární opci a spekulovat tak na růst. Při rezistenci naopak spekulovat na pokles.

Nicméně ne vždy dochází k tomu, že ceny na těchto úrovních stoupají nebo klesají. Support a Rezistence může vydržet po nějakou dobu a potom již nemusí odolat náporu trhu a tyto hranice můžou být prolomeny. Konkrétní otevření obchodu tedy záleží na aktuální situaci na trhu.

Obrázek ukazuje příklady Suportů a Rezistencí

supporty a rezistence

K označování a pozorování cenových grafů se dá použít cvičný účet, který lze zařídit ZDE.

Trendové čáry

Trendové čáry neboli Trend lines jsou velmi používaným obchodním nástrojem technické analýzy. Tyto čáry mají za úkol pomoci při určování směru a síly trendu. Identifikování trendu pomáhá obchodníkům zvyšovat úspěšnost jejich obchodů. Snad v každé knize pro začínající obchodníky je doporučováno obchodovat s trendem. Kdykoliv se cena oddálí od trendové čáry a následně se vrátí nazpátek, znamená to potenciální vstup do binárního obchodu.

trend lines


Obchodní hodiny

Pro obchodování s binárními opcemi jsou důležité obchodní hodiny. Dosti také záleží jaké obchodní aktivum zvolíme. Pokud budeme obchodovat akcie, budeme se zajímat o otevírací a zavírací doby akciové burzy.

Nejpoužívanějším aktivem při obchodování binárních opcí jsou forex měnové páry. Měny se obchodují 24 hodin denně. Zajímat by nás mělo v jakou dobu je konkrétní měnový pár nejvíce obchodovaný a naopak. Např. EUR/USD dosahuje nejvyšší likvidity a pohybů při otevření Londýnské a Newyorské burzy.

Na níže uvedených obrázcích jsou uvedeny začátky jednotlivých obchodních seancí. Jsou zde zahrnuty otevírací hodiny hlavních světových burz.

obchodní hodiny bo

Obchodní hodiny by měly být nedílnou součástí každé obchodní strategie. Každý obchodník by měl postupným sledováním zjistit, jak jeho obchodní aktivum reaguje na jednotlivé obchodní seance.


Věci, které je třeba znát o každém binárním obchodu

Co trh právě dělá?

Ať již obchodujete prostřednictvím binárních opcí cokoliv, je třeba mít vědomost o tom, jak si konkrétní trh vede v nynější situaci, to znamená před otevřením obchodu.

Měli bychom si položit otázky:

  • Je trh v trendu nebo dochází ke stagnaci?
  • Konsoliduje se cena v rámci trendu nebo se nachází již delší dobu ve fázi stagnace?
  • Je trend dostatečně silný?

Pomocí těchto otázek bychom měli identifikovat situaci na trhu a zvýšit tak pravděpodobnost úspěšného obchodu.

K jakým pohybům na trhu dochází?

Tato otázka se vzathuje na míru volatility neboli cenové výkyvy na trhu. Musí nás zajímat jestli se trh pohybuje rychle, pomalu nebo určitým zvláštním způsobem. Toto je velmi důležité, neboť tyto signály nám ukazují jak dlouhou dobu bude potřebné setrvat v obchodu a tím pádem nám ukáže, jakou dobu expirace binární opce zvolit.
Obchodník by si měl vybírat pouze takové pohyby na trhu, které svědčí jeho strategii.

Obchodní strategie

Strategie pro binární opce je velmi důležitá. Nikdy by neměl být otevřen obchod bez předem definované strategie. Zároveň byste měli vědět, jak daný obchod budete během jeho platnosti řídit. To znamená velikost pozice a případného zisku.

Před otevřením jednoho každého obchodu by binární obchodník měl vědět proč do něj vstupuje a co od tohoto obchodu očekává. Skákání do náhodných obchodů lze přirovnat k hazardování.

Jaký je celkový risk ?

Risk neboli Money management je nezbytnou součástí veškerých spekulací. Obchodník musí znát kolik bude riskovat na jeden obchod. Obvykle se doporučuje riskovat maximálně 5% z obchodního kapitálu. Tento risk musí být předem stanoven. Nesmí tak docházet k jeho určení těsně před obchodem.

Problémem velké části binárních obchodníků je riskování příliš velkého procenta na jeden obchod. Tento fakt souvisí s psychologií online obchodování. Riskovaná částka na jeden obchod by měla být konstantní. Jedině tak lze po delší době spočítat výnosnost celé strategie.


Ukázka možného obchodu s binárními opcemi

channel trade


Cíle pro začínající binární obchodníky

Cíle v učení a výkonnostní cíle

Je třeba dělat rozdíly mezi cíly, které si stanovíme. Jde o cíle v procesu získávání vědomostí a cíle v samotném obchodování. Cílem našeho učení by měla být schopnost porozumět trhům, schopnost otevřít a zavřít obchod, schopnost neobchodovat v nevhodný okamžik.

Na druhou stranu výkonnostní cíle jsou měřítkem úspěchu při dané akci. V našem případě, jestli jsme dosáhli profit nebo ztrátu. Pro začátečníky by mělo být hlavním úkolem splnit si předsevzetí v oblasti získávání vědomostí o finančních trzích.

Stanovení si cíle typu – Vydělám denně 10 000 korun – je dosti nepraktické a může vést k horším konečným výsledkům. Lepší variantou tohoto cíle by mohlo být – Otevřu denně takový počet obchodů, který mi určí můj plán a budu je řídit podle mého risk plánu.

Hlavní tedy je stanovit si cíle v dodržování obchodní strategie a nedávat si zbytečné požadavky na neúměrný výdělek, který každý den nemusí v trzích vůbec být. Důležité je stanvovit si návyky v obchodování a neporušovat svoji obchodní metodu. Zisky z obchodování binárních opcí můžou přijít pouze těm disciplinovaným, kteří obchodvání neberou jakou hru, ale jako byznys. Správný spekulant přece nedaruje svému soupeři nic zadarmo.

Disciplína a rutina

Přístup každého spekulanta k obchodování by měl být odosobněný. To znamená, že bychom se neměli emočně spojovat s výsledky našeho obchodování. Celkovým výsledkem by měl být pravidelný zisk v dlouhodobém období. Profesionála nesmí vyvést z míry případná série ztrát, která ovšem nezamává s obchodním účtem, protože neriskujeme příliš mnoho na jeden obchod.

Prvky jakýchkoliv emocí bychom měli potlačit a soustředit se na výsledky. Opravdový byznys není o prožitcích, ale o vydělaných penězích.

Disciplína je neoddělitelnou součástí tradingu. Pravidelné dodržování obchodních pravidel a jejich přizpůsobování aktuálnímu trhu je to, co dělí prodělávající a ziskové spekulanty. Důvod je jednoduchý, mnoho zájemců o obchodování binárních opcí vstupuje do tohoto byznysu s očekáváním, že zažijí něco nového. Nicméně pro úspěšnost je potřeba vytrvalost a disciplína. Tyto dva atributy jsou často nezajímavé a nudné. Zkrátka vyhraje ten, kdo bude houževnatý a svým způsobem tvrdohlavě dbát na každodenní rutině.