Jak se stát dobrým obchodníkem

Obchodování na burze si vyžaduje především čas a trpělivost. V dnešním článku si ukážeme zajímavý pohled na způsob, jakým se stát dobrým a především ziskovým obchodníkem.

Zaměřte se na obchodování, ne na peníze

Mnoho lidí si teď řekne, že to je nesmysl. Obchodování přece děláme kvůli penězům, ne? Ze zkušenosti dlouholetých obchodníků plyne, že přílišné zaměření na peníze přináší napětí a stres, čehož důsledkem jsou velké ztráty.

focus in fxObchodník by měl především pracovat na tvorbě obchodní strategie a získávání zkušeností. Tato cesta by se dala nazvat jako učení se umění obchodovat. Ano trading není ve své podstatě o manuální činnosti, ale je to převážně umění. Trader musí strávit před monitorem mnoho hodin, než si zvykne naslouchat trhům.

Každý obchodník musí pochopit náladu na trzích, kde právě obchoduje. Je k tomu jednoduchý důvod, trhy se nikdy nechovají stejně a obchodník potřebuje rozlišit kdy je pro něj vstup do obchodu vhodný. Pokud se kdokoliv pokusí učení se trhům a sledování grafů přeskočit, je téměř na sto procent odsouzen k vynulování svého obchodního účtu.

Následné profity z obchodování lze vlastně brát jako tzv. vedlejší produkt za dobře odvedenou práci. Jednoduše lze říct toto, čím více se trader zaměří na proces obchodování a zapomene na peníze, tím větší úspěch do budoucna může očekávat. Peníze samozřejmě budou přicházet postupně, ale pouze tomu kdo vydržel a vyhotovil si všechny domácí úkoly.