Jak vydělávat na burze i s malým účtem

Problémem u mnoha začínajících obchodníků na burze je nedostatek kapitálu. Je zřejmé, že bez peněz se nedají vydělávat další peníze. Dnes je sice možné obchodovat již od velmi malých částek, ale je zde problém, že i výdělky jsou malé a nestačí to na uživení nebo jako slušný přivýdělek.

Hlavní problém při obchodování s malým účtem

Asi největší problém nastává s psychikou. Při obchodování s malou finanční sumou je práh citlivosti znatelně posunutý. Obchodník má sklony k většímu riskování a není zde přítomna rozumná obava o obchodní kapitál. Z těchto důvodů pak dostáváme chybné výsledky do naší statistiky a při přechodu na vyšší účet může více utrpět psychika a hrozí nám ztráta celého kapitálu určeného k obchodování.

Nicméně pro mnoho lidí je ze začátku obchodování prostě vyšší částka nedostupná. Pokud chce začínající trader přidat více peněz ke svému obchodnímu kapitálu, obvykle to trvá řadu let, než takovou sumu našetří.

Jak vydělávat více s menším kapitálem

Pro obchodníky s malým kapitálem se však nabízí určité řešení. Podmínkou je však ziskové obchodování a dodržování obchodního plánu. Je zde možnost prodávat prostřednictvím této služby své obchodní signály dalším lidem. Za tuto službu si obchodník účtuje poplatek. K propojení je nutné použít dobrého forex brokera, který umožňuje používat tuto službu.

Tento prodej vlastních signálů pak obchodníka nutí dodržovat všechna stanovená pravidla. Tímto způsobem se pak může suma vydělaná obchodováním radikálně zvýšit, ačkoliv se obchoduje s malým kapitálem.