Je obchodování s binárními opcemi podvod a hazard?

Binární opce jsou velmi diskutovaným tématem. Jedná se o poměrně nový způsob obchodování na burzách. Nicméně je zde několik otazníků, nakolik je toto obchodování srovnatelné s klasickým investováním na světových burzách. Kolem binárních opcí se objevuje velké množství podvodů a někdo na tyto opce nahlíží jako na hazard.

binarni opce podvod 12345

Jsou binární opce podvod?

Na tuto otázku se dá odpovědět, že ne. Ale je zde několik výhrad kvůli velké vlně podvodníků, kteří se točí kolem tohoto byznysu. Jedná se zejména o projekty typu Ultimate for trading, Algo Cash Master, Záleží na nás a mnohé další.

Tyto podvody spočívají v nalákání nováčků na obchodování a následně jsou těmto začínajícím obchodníkům prodávány nefunkční obchodní signály nebo jsou lákáni k podvodným brokerům, kteří nemají potřebnou licenci.

Jsou binární opce hazardem?

Vymezení podvodů v binárních opcích bylo jasné. Nyní se však dostáváme na tenký led, protože samotná podstata obchodů s binárními opcemi připomíná sázky. Vždy je předem známá riskovaná částka a také případná výhra. Nicméně opce binární dělí od klasických hazardních her možnost svými znalostmi a schopnostmi rozlišit správný výsledek, což u kasinových her nelze.

Je však jasné, že spousta binárních obchodníků používá tyto opce jako hazardní hru bez potřebných dovedností a zkušeností. Na celý tento byznys je pak vržen nepříjemný stín podezření. Každý začínající obchodník by si měl ze začátku nastudovat základní principy fungování binárního obchodování. Následně pak testovat obchodování na cvičném účtu nebo s malými objemy. Přechod na živý účet je pouze doporučováno po zvládnutí všech předešlých kroků.