Je obchodování s binárními opcemi závislé na náhodě?

Občas se vyskytují názory, že obchodování s binárními opcemi čistě závisí na náhodě a jde vlastně o hru. Nicméně skutečnost je trochu jiná. Klasické hazardní hry jako ruleta jsou určené hlavně pro výdělek kasína. Osud hráče je plně v rukou náhodných procesů, protože ten nemá žádný vliv na to, jaké číslo padne. Binární opce jsou finanční produkt, prostřednictvím kterého se obchoduje na různých burzách. V první řadě jde o správnou úvahu obchodníka, který musí určit správný směr daného aktiva.

Vychází se zde ze znalostí ekonomických vlivů, které působí na trhy. Obecně to však neznamená, že každý obchoduje binární opce na základě znalostí. Najde se mnoho obchodníků, kteří pojímají binární opce jako hazard a průběžně nezdokonalují svůj obchodní systém. Toto už je však záležitost každého jednotlivce, který si rozhoduje o svých penězích. Ano binární opce se mohou obchodovat podobně jako hazardní hry, ale je zde možnost jak pomocí testování a znalostí převrátit pravděpodobnost na svoji stranu. Tato možnost třeba u rulety neexistuje.

Důvodů proč mnoho lidí bere binární opce jako hazard je způsobeno především řadou podvodných stránek, které slibují zbohatnutí za krátkou dobu. Zde jde neregulovaným brokerům o jednu věc – dostat ze začínajícího obchodníka nejrychleji jeho počáteční kapitál a dále o něj nejeví zájem. Problém je v tom, že dosáhnutí pravidelných zisků spočívá v každodenní práci a vzdělávání se.