Kdy vstupovat do obchodů?

K úspěšnému obchodování na finančních trzích jednoznačně patří správné načasování obchodů. Mnoho obchodníků řeší obchodní strategii a poněkud v pozadí zůstává, kdy a v jaký čas otevřít obchod. Je zřejmé, že žádný obchodní systém nefunguje zcela automaticky prostým zadáváním obchodních příkazů. Hlavní úkol pro obchodníka spočívá v analýze situace kdy je ten správný čas na realizování obchodu.

Důležité je, aby se na trhu něco dělo. Nikdy by nemělo docházet k tzv. náhodným obchodům bez jakéhokoliv důvodu. Jako relevantní vstupní signál se může jevit naskočení do trendu nebo obchodování na základě zveřejněné ekonomické zprávy. Při trendovém obchodování zpravidla platí, že trend je silný a vyplatí se spoléhat na jeho pokračování. Protitrendové obchodování je spíše určené pro zkušené obchodníky, kteří vědí co dělají.

Obvykle nejvíce aktivity vykazují trhy při otevírání evropských burz od 8 do 10 hodin. Dále je zde pak velká aktivita při odpolední seanci od 13 do 18 hodin. Zde se jedná o začátek otevření americké burzy.

Pro ziskové obchodování je tak velice důležité neobchodovat, když se na trhu nic neděje, ale využívat období když je trh aktivní. Zpravidla zaručená aktivita je při vyhlašování ekonomických zpráv. Nedá se sice zaručit, že každý vstup bude ziskový, nicméně z hlediska pravděpodobnosti se dostáváme do situace, kdy tyto pohyby můžeme využít ve více než 50 procentech případů. Ze statistik vyplívá, že vyhlašování výsledků zpráv zaručuje ve většině případů vyšší pohyb. Při podrobnějším sledování lze tohoto poznatku využít k sestavení profitabilní obchodní strategie.