Na kolik trhů se zaměřit při obchodování

opce trhyExistují různé názory, na kolik jednotlivých trhů se při obchodování zaměřit. Je jasné, že příliš mnoho aktiv rozptyluje pozornost tradera. Nicméně je rozdíl mezi analýzou více trhů a potom samotným obchodováním. Pokud bychom se úzce zaměřili pouze na jedno aktivum, nedostaneme dostatek obchodních příležitostí. V rámci obchodní analýzy, která předchází otevření obchodu je dobré prozkoumat několik aktiv a zvolit následně to s největší pravděpodobností úspěchu.

Pokud je např. den, kdy je zveřejněno několik důležitých ekonomických zpráv, je nutné zanalyzovat, kterých trhů se tyto zprávy týkají a následně obchodovat podle plánu. Jestliže je den, kdy budou vyhlašovány úrokové sazby platné pro americký dolar – k obchodování se nejvíce nabízejí měny jako je EUR/USD nebo USD/JPY. Dolar je na měnovém trhu hlavní obchodní měnou, takže je možné obchodovat veškeré páry, které obsahují americký dolar. Ne všechny dolarové páry však vykazují dostatečný pohyb k uskutečnění obchodu.

V případě komodit jako je ropa je dobré sledovat dny, kdy jsou vyhlašovány zásoby této suroviny nebo stanovení produkce skupinou OPEC. To samé platí u zlata a dalších komodit. U kvalitních akcií typu Facebook nebo Amazon je dobré sledovat vyhlašování výsledků hospodaření.

Pečlivý výběr vhodného trhu

Obchodník, který obchoduje binární opce nebo forex by měl mít ve svém okruhu pro sledování dostatečný počet aktiv. Z těchto aktiv se pak dá vybrat to pravé, kde se uskuteční obchod. Zaměření se pouze na jednu měnu nebo komoditu vede často k přeobchodování a potom k frustraci, protože dostatečné tržní pohyby se odehrávají pouze v určitých okamžicích a neustálá koncentrace na jedno aktivum nás nutí hledat obchodní příležitosti tam kde nejsou.

Každodenní příprava na obchod by tak měla vypadat následujícím způsobem. Zjištění si všech důležitých ekonomických událostí, které nás čekají. Následně je dobré překontrolovat v jakém cenovém rozpětí se jednotlivé trhy obchodují a vybrat jeden trh, kde jsou očekávány největší pohyby. Ze současnosti můžeme použít nynější jednání kolem krize Řecka s eurem. Je jasné, že eurové měnové páry jsou nervóznější a dá se očekávat nějaký pohyb. Obecně platí, že čím kvalitnější stanovení plánu, před každým dnem, tím méně nám pak zabere umístění obchodu, který si naplánujeme. Plánování je nutné z toho důvodu, že jako obchodníci nejsme nuceni dělat zbytečné a náhodné obchody, které neodpovídají naší strategii.