Obchodování pro začátečníky – burza, binární opce, forex, akcie

Burza nabízí příležitost pro nováčky v oblasti obchodních spekulací. Nicméně je třeba znát důležité informace, abychom mohli úspěšně profitovat na finančních trzích. Začátečníkům se nabízí mnoho trhů, na kterých se dá obchodovat.

Nejpoužívanějším obchodním nástrojem pro nováčky jsou binární opce. Binární opce fungují na základním principu odhadu kam se vydá dané investiční aktivum. Toto aktivum mohou představovat měny, akcie, komodity a mnoho jiného.

Základním úkolem binárního obchodníka tedy je určit, kde se bude nacházet cena.

binární opce first

Pokud tedy obchodujeme měnový pár EUR/USD:

  • Nejdříve zvolíme kurz, kde se bude cena nacházet v době skončení platnosti opce.
  • Pokud odhadujeme růst nad 1.3287 zvolíme CALL(UP)
  • Pokud odhadujeme pokles pod 1.3287 zvolíme PUT(DOWN)

Výsledkem obchodu je buď zisk nebo ztráta naší investice do obchodu. Jestliže investice tedy byla např. 10 euro – konečný profit bude 18,5 euro. V případě, že se netrefíme, ztráta bude 10 euro.

binární opce second

Zhodnocení se pohybuje od 70% až do 90% u těchto binárních opcí. U dalších opcí typu ONE TOUCH se pohybuje zhodnocení až ve stovkách procent.

Skončení platnosti binární opce se nazývá expirace. Expiraci je možné nastavit podle vlastních požadavků obchodníka.

Binární opce pro začátečníky – tipy, rady, zkušenosti

Money management aneb rozumné řízení peněz.

K vytváření pravidelných zisků z obchodování binárních opcí je důležité dodržovat několik zásad. Jedná se především o řízení našich peněz. Na jeden obchod bychom neměli riskovat více než 5% z našeho obchodního kapitálu.

Ze začátku můžeme využít obchodní bonus k vyzkoušení naší strategie.

Jak rozumně obchodovat s bonusem

Dodržování obchodních pravidel

Strategie obchodování s binárními opcemi lze provádět na poměrně jednoduchých základech – jak obchodovat binární opce. Důležité je však dodržovat obchodní zásady, které si stanovíme. Odpovědný a zásadový spekulant se nesmí nechat strhnout k neplánovaným obchodům a dodržovat risk management. Výběr brokera je také důležitý. Doporučuje se používat pouze regulovaného a vyzkoušeného binárního brokera.


Obchodování pro nováčky – jak správně obchodovat a vydělávat

Základem obchodování pro nováčky je výběr vhodné obchodní strategie a velikost obchodního kapitálu. Mezi základní obchodní systémy patří obchodování podle technické a fundamentální analýzy.

Technická analýza je nástrojem, který pomocí hodnocení chování ceny v minulosti odhaduje jak se bude cena pohybovat v budoucnosti. Děje se tak na základě různých statistik a indikátorů.

Fundamentální analýza se zaměřuje na obchodování podle ekonomických událostí, které se každý den uskutečňují. Z tohoto důvodu je potřebné znát ekonomické základy. Toto zahrnuje oblast centrálních bank a vlád, které mají vliv na peněžní politiku státu. Všechny tyto kroky ovlivňují dané investiční aktivum.


Obchodování na burze pro začátečníky od A do Z

Každý začátečník by měl chápat obchodování na burze jako seriozní podnikání. Nicméně realita je jiná. Nadšený začátečník uvidí grafy, které se pohybují a zároveň možnost velkých výdělků. V této chvíli nový trader zapomene na správnou konstrukci strategie a řízení peněz. Následuje pak otevírání nebezpečně velkých pozic a končí to smazáním obchodního účtu.

Mnohem důležitější je při tradingu na burze správné řízení peněz než samotná strategie obchodování. Jednoduše se může nastavit velikost každé pozice a také maximální ztráta. Nastavení maximální možné ztráty chrání kapitál každého obchodníka před jeho absolutní ztrátou.

Na prvním místě tedy je ochrana kapitálu. Obchodní kapitál je pro spekulanta něco jako výrobní prostředek. Bez peněz končí veškeré spekulace. Z tohoto důvodu je nutné dodržovat bezpečné řízení peněz. Samozřejmě někdy se mírně risk může odchýlit od plánu, ale toto musí být v souladu s našimi statistikami a obchodním plánem.


Investování pro začátečníky – základní a bezpečné obchodní strategie

Investováním se rozumí především vkládání finančních prostředků do investičních aktiv. Jde hlavně o dlouhodobý horizont v řádu týdnů až roků. Nejčastěji se k tomuto účelu používají akcie a také některé komodity. Méně známými obchodními nástroji jsou ETF fondy.

ETF neboli Exchange Traded Funds představují fondy, které se vždy zaměřují na určitou oblast. Tyto fondy vydávají své akcie, které je možné zakoupit. ETF se zaměřují třeba na určitý obor jako logistika nebo doprava a kupují akcie firem, které působí v tomto oboru. Investor tak získává svou investicí průřez celým sektorem, což také působí jako zajímavá diverzifikace.

ETF fondy se dále zaměřují na různé komodity a akciové indexy. Lze zde najít prakticky všechno. Velmi populární jsou investice do zlata prostřednictvím těchto fondů. S ETF lze obchodovat jak na amerických tak na evropských trzích.


Jak začít obchodovat na burze – strategie, obchodní systémy, diskuze

Začátky na burze bývají vždy těžké. Pro běžného nováčka je téměř nedostupná klasická burza. Tato nedostupnost spočívá v požadavcích na vstupní finanční kapitál. Běžně jsou tedy potřeba statisíce, kterými ne každý nový trader disponuje.

Jako možná alternativa se jeví CFD kontrakty. Jedná se o tzv. contracts for difference neboli rozdílové kontrakty. Jejich hlavní výhoda spočívá v nízké kapitálové potřebnosti. K otevření obchodního účtu stačí několik tisíc korun. Prostřednictvím CFD se obchodují téměř všechna investiční aktiva. Běžně se takto obchodují akcie, komodity, měnové páry nebo indexy.

Tímto způsobem tak mají nováčci možnost jak obchodovat a vydělávat i s malým kapitálem. Dají se takto koupit akcie Google, Facebook nebo Coca Cola. I malý investor může vyzkoušet své obchodní strategie s těmito top akciemi. Nicméně CFD nejsou určeny pro dlouhodobé držení v řádu měsíců nebo roků. Vždy jde o obchody v horizontu dnů až týdnů.


Obchodování s akciemi pro začátečníky – kde a jak obchodovat

Akcie jsou klasickým burzovním nástrojem. Nicméně obchodování s akciemi vyžaduje dostatečně vysoký kapitál. Obchodovat se dá na zahraničních nebo domácích burzách. I u akcií se dá použít finanční páka. Obchodník si může vybírat z velkého množství akciových titulů. Burza cenných papírů Praha nabízí několik atraktivních akcií jako je ČEZ nebo Unipetrol.

Akcie se obchodují podle několika různých strategií. Důležité je vědět, v jakém časovém horizontu se budou akcie držet. Může se jednat o intradenní nebo dlouhodobé obchodování. Krátkodobé akciové obchody jsou určené především pro zkušené investory, kteří vědí co cenu akcií ovlivňuje během obchodní seance. Začátečník obvykle sáhne po dlouhodobém držení akciových titulů a spokojí se s velikostí zhodnocení okolo 10 procent.