Ověření totožnosti u binárních brokerů

topoption binarni brokerPři otevření obchodního účtu u binárního brokera bývají někteří lidé překvapeni, že je třeba ověřit jejich totožnost. Broker chce po obchodníkovi obvykle kopii osobního dokladu a také další dokument, který potvrdí trvalé bydliště. Toto není výmysl brokera, ale jde o zákonné nařízení, které je povinné.

Toto ověřování se provádí hlavně proti praní špinavých peněz. V souladu s licencí musí broker vyžadovat ověření identity každého obchodníka. Pokud by takto neučinil, mohl by o licenci přijít. Toto nařízení se týká brokerů v celé EU a také v USA. V případě, že broker po vás nepožaduje výše zmíněné doklady, pravděpodobně se jedná o brokera bez licence, který není regulován.

V České republice nejpoužívanější binární broker TopOption dodržuje tuto legislativu a ověřuje identitu obchodníků již od prvního vkladu. Někteří obchodníci jsou tímto krokem překvapeni, nicméně je to povinnost, která plyne ze zákona.

Celý proces ověření identity není delší než pár dní. Tato ověření se již normálně provádí také u forex brokerů, kteří mají celý proces automatizovaný a zrychlený. Toto ověření si podstoupí každý obchodník pouze při otevření účtu a dále ho již nikdo nebude zatěžovat další administrativou.