Pozitivní myšlení při obchodování

binární opce pozitivní myšleníKaždý obchodník, který investuje na finančních trzích určitě zažívá chvíle, kdy se věci nevyvíjí podle jeho představ. Známe to každý, najednou se vyskytne příliš vysoké procento ztrátových obchodů v řadě. Získané výdělky z minulých obchodů postupně mizí a začíná se do mysli vkrádat myšlenka o smyslu celého obchodování.

Je třeba připomenout, že obchodování na burze vyžaduje přístup jako k jakémukoliv jinému byznysu. Musí se přesně stanovit strategie, maximální risk, očekávané zhodnocení a pak samotné provádění obchodů. Pokud toto trader nemá, upadnutí do skepse je velmi snadné. Nicméně špatná nálada může přijít i když je vše tzv. v pořádku. Prostě obchody se v daný čas nedaří.

Jak tedy překonat špatné období v obchodování?

Důležité je chovat se jako profesionál a provádět odosobněné obchody. To znamená takové obchody, které si neberu osobně a jedu přesně podle své strategie a dosavadních zkušeností. Ještě více důležité je však dodržovat money management neboli neriskovat příliš mnoho procent z obchodního účtu na jeden obchod. Už jen z podstaty věci příliš špatné období v tradingu nemůže trvat do nekonečna. Tento názor vychází z poznání, že i čistě náhodně otevřené obchody při rozumném řízení rizika mají tendenci se vyrovnávat a v celkovém součtu jsme tak zhruba kolem nuly.

Výchozí pozice není tak špatná. Stačí přidat pouze něco čím překročíme pomyslnou 50 procentní úspěšnost a jsme opět v zisku. Důležité je však zachovat si i ve špatných časech pozitivní myšlení. Nesmíme podlehnout špatné náladě a porušovat naší strategii. Následně po uplynutí nějaké doby špatný stav odezní a my ve svých statistikách uvidíme pouze běžnou fluktuaci našich obchodů, které šly mírně do mínusu.

Pozitivní myšlení ve smyslu racionálním

Když zde píši o pozitivním myšlení, mám na mysli takové myšlení, které nás ochrání před pravidelnými negativními výkyvy na trhu a pomůže nám uchovat náš online trading byznys. Poslední dobou se objevují na internetu různé motivační stránky, které slibují jak naučí pozitivně myslet každého, a že vlastně samo správné myšlení je záchrana. Pozitivní myšlení nás může zachránit pouze v případě, že máme jasný plán a strategii a ne samo o sobě, jak nás to učí někteří motivační guru učitelé. Na závěr se sluší dodat – všeho s rozumem.