Protitrendové obchodování

Většinově je mezi burzovními obchodníky uznáván názor, že zárukou dobrých výsledků je obchodování s trendem. Tento tržní náhled však pramení z určitých situacích, které se odehrávají na cenovém grafu. Je jisté, že proti silnému trendu se nevyplatí obchodovat, ale existují dny, kdy není trend příliš silný a dochází k častým korekcím. Ke zjištění této situace na trhu stačí pozorovat graf od začátku obchodní seance a zkontrolovat si ekonomický kalendář, jestli se nechystá vyhlášení důležité zprávy.

protitrendové obchodování

Na výše uvedeném grafu jsou vidět příklady možných vstupů do obchodů. Je zřejmé, že trend není jasný. Šipky ukazují možné obchody na korekcích, kdy dochází na trhu k vybírání zisků.

Tyto situace se dají nacvičit sledováním grafů. Dost příležitostí nabízí minutové a 5 ti minutové grafy. Ne vždy se však tyto vstupy do obchodů vydaří. Z tohoto důvodu je dobré si stanovit maximální počet protitrendových obchodů za určitý čas. Tento styl obchodování vzbuzuje více emocí a mnozí nezkušení obchodníci se nechají ovládat emocemi. Pokud např. nevyjdou 3 obchody v řadě, mělo by dojít k přehodnocení situace na grafu a případně obchodování pro daný den již ukončit.

Pro odvážnější binární obchodníky se nabízí při tomto stylu agresivnější řízení peněz. Je možné po každém obchodu zvýšit vklad do následujícího obchodu a srovnat tak předchozí ztráty. Tento koncept řízení rizika však musí stále odpovídat stanovenému procentnímu risku na jeden obchod. Pokud tedy obvykle otevírám obchody ve výši 100 euro, při násobení vkladů začínám obchod na 20 euro a postupně navyšuji až na přesně definovaných 100 euro. Celkově tak v případě všech neúspěšných obchodů dojde ke stejné ztrátě, kterou máme definovanou v obchodním plánu.