Volba správné doby expirace binární opce

Základní věcí pro úspěšné obchodování binárních opcí je volba správné doby expirace neboli skončení platnosti opce. Řízení rizika a stavba obchodní strategie je u binárních opcí poměrně stejná jako u jiných finančních nástrojů. Nicméně specifikem těchto opcí je čas expirace.

Prvním krokem k určení správné expirace je porozumění strategie, kterou obchodník využívá. Pokud jde o krátkodobé obchody, jsou zde minutové opce a také opce s několika hodinovou expirací. Nutno podotknout, že u minutových opcí vše záleží na postřehu a často dochází k rychlému pohybu ceny, díky které pak máme horší vstup do obchodu. Hodinové a delší binární opce značně eliminují toto riziko a přesná vstupní cena zde nehraje již takovou roli.

Nastavení expirace v obchodní platformě

expirace opceNejdříve je třeba zjistit v jakém času binární broker obchoduje. Např. TopOption používá čas GMT, což je o hodinu méně než u nás. Je třeba se řídit tímto časem, aby nedošlo k omylu ve stanovení doby expirace.
 
 

Vyhlašování zpráv

Při obchodování finančních trhů je nesmírně důležitý čas, když se vyhlašují důležité ekonomické zprávy. Velký vliv mají zejména na obchodování měnových párů. Při stanovení správné doby expirace je nutné sledovat čas, kdy dojde ke zveřejnění těchto výsledků. Tento fakt je důležitý zejména pro obchodníky, kteří obchodují pomocí fundamentální analýzy, ale také technické obchodníky musí zajímat tyto události, aby nebyli překvapeni tzv. pohybem mimo plán.